
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Positive |
| Dropout Voltage | 1.4 V |
| Output Current | 5 A |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Output Type | Fixed |
| Quiescent Current | 5 mA |
| Max Input Voltage | 15 V |
| Load Regulation | 16 mV |
| Line Regulation | 10 mV |
Stock: 5479
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21398
Ext.Price$0.21398
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21398 | $0.21398 |
| 10 | $0.18841 | $1.88410 |
| 50 | $0.16589 | $8.29450 |
| 100 | $0.14154 | $14.15400 |
| 500 | $0.12077 | $60.38500 |
| 1000 | $0.11467 | $114.67000 |
| 3000 | $0.10888 | $326.64000 |
| 5000 | $0.10339 | $516.95000 |
